Tasarımı Kaydet  Kapat

SIKÇA SORULAN SORULAR

Anasayfa   S.S.S.

Merak ettiğiniz sorular ve cevapları, sizlerin daha detaylı bilgi edinmeniz için oluşturulmuştur.

 
NFCREAD Mobil Pasaport ve Kimlik Kartı tarama ve okuma uygulamasıdır. Saniyeler içerisinde kolay ve hızlı bir şekilde bilgileri okumanızı sağlar.

Oteller Emlakçılar Araç Kiralama Vakıf ve Dernekler Güvenlik Firmaları Havayolları Telekom Firmaları Konsolosluklar Vize Firmaları Büyük ve Orta Ölçekli Şirketler Banka ve Finans Kurumları

ve sizin önerileriniz ile birçok operasyonda kullanılabilir.

Evet, Android işletim sistemine sahip tüm telefonlarda kullanılabilir. Android telefonlarda kamera özelliği olmak zorundadır. Bu sayede Pasaport ve Kimlik tarama işlemi yapabilirsiniz.

Eğer sahip olduğunuz Android cihazda NFC özelliği bulunmaktaysa aynı şekilde OCR sonrası Çip içerisinden bilgileride alabilirsiniz.
 

Gereken Android sürümü 5.0 ve MinSDk 24 sonrası olması gerekmektedir. (Özel talep ve ihtiyaca göre MinSDK 21 düşürme yapılır.) Hemen İndirin

Evet, iOS 13+ işletim sistemine sahip tüm cihazlarda kullanılabilir. iOS cihazlarda kamera özelliğinin kullanılması zorundadır. Bu sayede Pasaport ve Kimlik Kartı tarama işlemi yapabilirsiniz.

Sahip olduğunuz iPHONE cihazda NFC özelliği kullanılmaktaysa aynı şekilde OCR sonrası Çip içerisinden bilgileride alabilirsiniz.
 

NFC özelliği için gereken iOS sürümü 13+ ve iPhone 7+ olması gerekmektedir. OCR özelliğini kullanmak için iOs 11+ işletim sistemine sahip cihazlarda destek verilmektedir. Hemen İndirin

HIZLI
Bir kimlik ya da pasaport bilgisinin manuel olarak girilmesinden 30 kat daha hızlı veri girişi sağlar.

HATASIZLIK
Doğruluk oranı test ve gerçek ortamlarda %99 olarak saptanmıştır.

GÜVENLİ VE ÇEVRİMDIŞI
NFCREAD bir sunucuya ihtiyaç duymadan çalışır, ek sunucu maliyeti oluşturmaz. Bütün işlemler, tarama ve okuma adımları cihaz üzerinde yapılır.

SÜREÇ OTOMASYON
Manuel ve hatalı veri girişini unutun.
NFCREAD uygulamamıza sahip olun. Hızlı ve hatasız işlem keyfini yaşayın. Kendi uygulamalarınıza entegre etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. NFCREAD deneyiminiz hakkında geri bildirimleriniz bizim için önemlidir. Kullanım esnasında bir engelle karşılaşırsanız lütfen bizimle temasa geçiniz. Bu uygulama iOS 13+ ve iPhone7+ cihazlarda kullanılmaktadır.

NFCREAD, Pasaportların ön yüzünde bulunan MRZ alanını otomatik olarak tarar ve doğrular, aynı anda Pasaport ön yüzünde bulunan fotoğrafı algılar ve tarama işlemini tamamlar.

Tarama işlemi bittiğinde Biyometrik fotoğrafı almak, bilgilerin kesin ve daha doğru alınmasını sağlamak için NFC ile Çip okuma imkânınız da bulunmaktadır. (iPhone Cihazlarda NFC ile okuma işlemi yapabilmek için, cihazın ekran bölümünü, ön yüz üstünü kullanın) Çip okuma işlemi için NFC butonu tıklanarak Pasaportunuzun ön ya da arka kapak bölümlerini cihazın NFC bölümüne yaklaştırın. Otomatik olarak NFC açılacak ve okuma işlemine başlayacaktır.

Çip özelliği olmayan Pasaportları da taratabilirsiniz. MRZ doğrulaması ile bilgilerin doğruluğu sağlanır. Uygulama Pasaportun geçerlilik tarihi ve Pasaportun bitiş tarihine son 6 ay kalması gibi uyarıları da vermektedir. Aynı anda Pasaport üzerinde bulunan fotoğraf algılanır ve direk kesilmiş olarak alınır. Bu işlemler esnasında tarama yapılan Pasaport sayfasının resmini de kullanabilirsiniz, tarama esnasında bunu fark edeceksiniz. Pasaport MRZ satır sayısı 2 satırdır.

Çipli Kimlik Kartlarının MRZ bölümünü kameranız ile görüntüleyin ve taramanın otomatik olarak başlamasını bekleyin. Otomatik tarama başladıktan sonra MRZ taraması tamamlanır. Bu işlem çok hızlı ve pratiktir. Ardından NFC butonuna tıklayarak NFC ile Çip okuma işlemini de yapın; böylelikle daha fazla bilgiye sahip olabilir ve Biyometrik fotoğrafı da alabilirsiniz.

Demo özelliği modunda bu uygulama ile, Sadece verileri gösteriyoruz. Ve size Biyometrik fotoğraf paylaşma imkânı sağlıyoruz. Kullanmış olduğunuz uygulamalara veya kendi yazılımınıza NFCREAD Uygulamamızı entegre edip kullanmak isterseniz lütfen bizimle temasa geçiniz.

Evet kullanılabilir, şimdiye kadar üretilmiş tüm Apple iPad modellerinde NFC özelliği bulunmamaktadır. Ancak geliştirmekte olduğumuz mini bluetooth aparat ile cihazınıza NFC özelliği dahil etmekteyiz. Bu sayede Apple iPad cihazlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Evet kullanılabilir, NFC özelliği bulunmayan Android tabletler için geliştirmiş olduğumuz harici mini Bluetooth aparat ile cihazınıza NFC özelliği dahil etmekteyiz. Bu sayede Android tabletinizde Bluetooth özelliği bulunmaktaysa rahatlıkla kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Evet, uygulamamızı size özel ve size ait bir şekilde kullanılabilir duruma getirebiliriz. Bunun için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu konuda rahat olabilirsiniz hiç bir bilgi tarafımızdan saklanmamakadır.

Dünya genelinde bir çok pasaport ve kimlik kartı üzerinde çalışmalarımız yapılmıştır. Ve tüm hepsi ile denemeler yapılmşıtır ve her geçengün bu denemelerin sayısı artmaktadır. Farklı standartlarda ve sertifikalara ait pasaport ve kimlik kartları ile alakalı çalışmalarımız sürekli devam etmektedir.

NFCREAD İndir

NFCREAD bir sunucuya ihtiyaç duymadan çalışır, Ek sunucu maliyeti oluşturmaz. Bütün işlemler, tarama ve okuma adımları cihaz üzerinde yapılır.!

Google Play App Store